CNN a încheiat un parteneriat cu o televiziune de știri din România
Celebra televiziune internațională CNN a încheiat un parteneriat cu o televiziune de știri din România. Este vorba despre Antena 3, care era deja afiliat postului TV.
Anunțul a fost făcut în decursul serii de marți, în direct, de către Mihai Gâdea. CEO-ul Antena 3 a afirmat că acest pas reprezintă o ”etapă superioară” în relația dintre cele două stații de știri, conform site-ului antena3.ro.
Semnarea parteneriatului prevede realizarea de materiale exclusive de către CNN, precum și accesul la conținutul CNN Newsroom.
Realizatorul TV a mai anunțat și lansarea unui proiect special: ”Începand cu finalul acestui an, un program jurnalistic intitulat «CNN hour» va putea fi urmărit zilnic în grila televiziunii de ştiri din România, iar o secţiune specială a site-ului antena3.ro va găzdui informaţii şi analize originale.”

Articole asemănătoare
Regina Elisabeta a Marii Britanii, victima unui fake news apărut în Nigeria
Un jurnalist din regiunea indiană Kashmir a fost arestat în baza unei legi anti-terorism
UE va reglementa programele de inteligență artificială precum ChatGPT
Adversarul lui Putin, otrăvit cu cu un agent Novichok, s-a trezit din comă
De ce nu vorbesc candidații pe întelesul oamenilor? Dicționar pentru limba de lemn electorală