Navalnîi: Doar 46 dintre cei mai bogați 200 de ruși au fost sancționați “Nu mi se pare un război total împotriva oligarhilor“
Lipsa sancțiunilor occidentale sistematice împotriva oligarhilor ruși l-a enervat pe disidentul Aleksei Navalnîi, care a denunțat acest lucru, relatează Editiadedimineata.ro, citind The Moscow Times.
Într-un mesaj plin de exemple publicat pe rețelele sale de socializare, el spune că doar 46 dintre cei mai bogați 200 de ruși, conform clasamentului revistei Forbes, sunt în prezent supuși sancțiunilor americane, europene sau britanice.
„Personal, nu prea mi se pare un război total împotriva oligarhilor lui Putin” a comentat Navalnîi.
Citiți mai multe AICI.

Articole asemănătoare
China a semnat angajamentul ONU de a bloca (propriul) punctaj social
UPDATE Reacția președintelui CNCD / USR a depus plângere la Consiliul Discriminării împotriva Mariei Grapini
Viralul zilei: Ambasador japonez vorbește română, primarul din Bălți știe doar rusă
Cum vede presa chineză România: între banalități și aliat SUA, membru NATO
Fact check: poți pozitiva un test rapid COVID cu o portocală?