Editiadedimineata: Avertizare de călătorie de la un stat UE. Românii trebuie să intre în carantină 14 zile sau să prezinte rezultatul unui test COVID-19
Încă un stat impune măsuri de restricție pentru intrarea cetățenilor români. Este vorba despre un stat al Uniunii Europene, respectiv Austria, care a emis avertizare de călătorie, arată Editiadedimineata.ro.
Măsura vizează, de fapt, România, Bulgaria și Republica Moldova. ”Începând din 9 iulie, toate persoanele care vor călători în Austria vor fi obligate să se supună măsurii de CARANTINARE/IZOLARE (14 zile) sau să prezinte rezultatul negativ al unui TEST COVID (PCR RT), nu mai vechi de 4 zile”, se arată într-o postare a Ambasadei Austriei pe Facebook.
Citiți mai multe pe Editiadedimineata.ro.

Articole asemănătoare
Filmare cu iubita jurnalistului Protasevici, aflată în detenție. Aceasta spune că a contribuit la protestele din Belarus
Un alt jurnalist mexican, ucis. Este a doua victimă în doar o săptămână
Utilizatorii Twitter, de trei ori mai predispuși să urmărească contul unui necunoscut dacă împart aceleași opinii politice
Notificările – sau cum ajunge presa românească să facă clickbait pentru vizualizări
Trump aprobă achiziționarea TikTok de către Oracle și Walmart – cel puțin „în concept”