Editiadedimineata: Avertizare de călătorie de la un stat UE. Românii trebuie să intre în carantină 14 zile sau să prezinte rezultatul unui test COVID-19
Încă un stat impune măsuri de restricție pentru intrarea cetățenilor români. Este vorba despre un stat al Uniunii Europene, respectiv Austria, care a emis avertizare de călătorie, arată Editiadedimineata.ro.
Măsura vizează, de fapt, România, Bulgaria și Republica Moldova. ”Începând din 9 iulie, toate persoanele care vor călători în Austria vor fi obligate să se supună măsurii de CARANTINARE/IZOLARE (14 zile) sau să prezinte rezultatul negativ al unui TEST COVID (PCR RT), nu mai vechi de 4 zile”, se arată într-o postare a Ambasadei Austriei pe Facebook.
Citiți mai multe pe Editiadedimineata.ro.

Articole asemănătoare
Un site care generează fake news încurcă jurnalismul tradițional
Premieră în Republica Moldova: un edil s-a autonumit primar interimar al Chișinăului
NYTimes: SUA cred că ucrainenii au fost în spatele asasinării fiicei lui Dughin, în Rusia
Cum ar putea crește hackerii dozele de medicamente prin manipularea pompelor de perfuzie
Unitatea de elită 29155 a serviciilor secrete ruse a fost descoperită în Franța. Agenții, vinovați de asasinate și sabotaj politic