Surprize, Surprize. Unul dintre atacatorii de la Capitoliu a fugit în Belarus
Unul dintre bărbații acuzați pentru asaltul asupra Capitoliului din 6 ianuarie, după ce a atacat forțele de ordine, a fugit din SUA și s-a refugiat în Belarus, au anunțat vineri procurorii.
Ba, mai mult, bărbatul ar fi apărut în emisiunea ”Adio, America” difuzată de televiziunea controlată de Lukașenko, susținând că a cerut azil politic la Minsk (CNN) pentru că America nu mai este țara în care domnește ”legea și ordinea”.
El a spus că avocații săi l-au sfătuit să plece în Europa „în interes de serviciu”, scrie NBC News.
Citiți mai multe pe Editiadedimineata.ro.

Articole asemănătoare
Valentin Spyglass și Ionel The Great, pe site-ul CJ Vrancea. Un soft de traducere a botezat mai mulți consilieri
De la anti-vaccinism la războiul din Ucraina: site-urile slovace de dezinformare au schimbat narativul
Numărul jurnaliștilor uciși în Gaza a ajuns la 68
Bullyingul pe Facebook, afișat de 14-15 ori la fiecare 10.000 de vizualizări
Plahotniuc și Șor, sancționați de SUA. Ar fi fost implicați într-o campanie de influență a Rusiei