
Peste 400.000 de e-mailuri de șantaj, identificate în România
Un val masiv de e-mail-uri de şantaj, prin care hackerii cer câte 1.250 de dolari ca să nu publice imagini compromiţătoare cu victimele, a fost identificat în România de către experţii Bitdefender.
Un comunicat de presă al companiei, transmis joi AGERPRES, arată că atacul este răspândit la scară globală, însă cele mai mari volume, de peste 400.000 de e-mail-uri, sunt trimise către România, urmată de Italia şi Olanda.
Citiți mai multe pe Editiadedimineata.
Articole asemănătoare
USR a atras încă un jurnalist: Dinu Zară, propunerea formațiunii politice pentru funcţia de preşedinte al CJ Suceava
Editiadedimineata: Capitala, lovită de noi restricții dure: restaurantele, teatrele, cinematografele și sălile de spectacole se închid. E obligatorie purtarea măștii în zona școlilor
Mark Zuckerberg ar putea părăsi Facebook
Cum se protejează Shorts și Reels de TikTok
YouTube a blocat conturile unor televiziuni ucrainene, asociate cu un aliat al Kremlinului