Editiadedimineata.ro | STUDIU: Persoanele infectate pentru a doua oară cu COVID-19 nu au mai răspândit virusul
Cercetătorii din Coreea au descoperit pe un eșantion de 285 de oameni care s-au reinfectat cu SARS-CoV-2, că aceştia nu au mai răspândit infecţia, arată Editiadedimineata.ro, citând descopera.ro.
Pacienții numiți „re-pozitivi” nu au răspândit nicio infecţie persistentă, iar probele de virus colectate de la aceştia nu au putut fi multiplicate în cultură, ceea ce înseamnă că pacienţii eliminau particule de virus neinfecţioase sau moarte.
Citiți mai multe pe Editiadedimineata.ro

Articole asemănătoare
Grecia neagă că ar avea vreo legătură cu spionarea unui jurnalist de investigații
Liviu Avram, postare misogină pe Facebook. CTP: Cuvintele aruncate nu pot decât să-l descalifice total ca om și jurnalist
Donald Trump a făcut un nou număr record de afirmații false
Erdogan vrea control absolut asupra rețelelor de socializare, după ce fiica acestuia a fost jignită: ”Suntem hotărâți să facem orice este necesar”
Apple va introduce o nouă opțiune de securitate, pentru protejarea jurnaliştilor