Bărbatul suspectat pentru moartea jurnalistei bulgare, extrădat
Cazul jurnalistei de investigații bulgară ucisă pe 6 octombrie (la doar patru zile de la dispariția altui om de presă, Jamal Khashoggi) avansează, întrucât persoana suspectată pentru moartea acesteia a fost extrădată.
CITIȚI ȘI: Asasinarea unei jurnaliste de investigații din Bulgaria, ecou în Uniunea Europeană
Este vorba despre Severin Krasimirov, un bărbat în vârstă de 20 de ani. Acesta a fost prins la trei zile de la moartea jurnalistei în orașul german Stade, din apropierea Hamburg, conform Digi24.ro.
Acesta a fost extrădat astăzi, ajungând la Sofia cu avionul. La aterizare, tânărul a preluat de trupele speciale ale poliţiei.
Krasimirov a recunoscut că a avut o dispută verbală cu Viktoria Marinova, înainte de a o ataca. Cu toate astea, bărbatul susține că nu a intenționat să o omoare, însă neagă că ar fi violat-o.

Articole asemănătoare
Finala Insula Iubirii, oportunitate de promovare pe social media pentru branduri și politicieni
Televiziunea israeliană de stat, imagini șocante cu un bărbat bătut de o grupare de extremă-dreapta
Autoritățile din Rusia caută o jurnalistă, după ce a fugit din arestul la domiciliu
China folosește motoarele de căutare pentru a răspândi propagandă despre Xinjiang și COVID
Cum să rămâi sub cei 15 GB spațiu de stocare oferiți gratuit de Google