Principalul opozant al lui Vladimir Putin a fost condamnat la închisoare
Aleksei Navalnîi, principalul opozant al lui Vladimir Putin, a fost condamnat la închisoare, din cauza unei manifestații.
Contestatarul președintelui Rusiei ar fi condus un protest neautorizat, motiv pentru care a fost condamnat la 30 de zile de detenție. Navalnîi a fost găsit vinovat e încălcarea legislaţiei privind protestele, pentru conducerea şi organizarea unui marş stradal la Moscova, în 28 ianuarie, în pofida refuzului autorităţilor de a-l autoriza, conform Antena3.ro.
Arestarea acestuia la mai bine de opt luni de la incident ar fi avut loc pentru a-l împiedica să participe la manifestația planificată pentru 9 septembrie, împotriva planului guvernului rus de a majora vârsta de pensionare.

Articole asemănătoare
De ce este publicul atras de știrile despre mistere
Un mail mai puțin pe zi ar putea reduce nivelul de poluare
O celebră publicație, catalogată drept înșelătoare de către un browser
Iranul eliberează două jurnaliste arestate pentru materialele despre Mahsa Amini
Meta va permite creatorilor de conținut să câștige bani pentru clipurile cu muzică licențiată