Cinci studiouri locale ale postului Antena 3 se închid. Vor transmite conținutul produs la București
Postul de televiziune Antena 3 a decis să închidă cinci studiouri locale, care vor urma să transmită conținutul produs la București.
Este vorba despre stațiile din Iași, Slobozia, Ploiești, Târgu Mureș și Brașov. Cu excepția ultimei, acestea vor prelua exclusiv conținutul de la sediul central, aflat în Capitală, informează Paginademedia.ro.
Televiziunea Antena 3 a primit termen până la începutul anului următor să rezolve situația posturilor regionale menționate anterior. În ședința CNA, reprezentantul Intact Norina Ionescu a afirmat că pentru Antena 3 Ploiești „a venit o propunere de colaborare”.
Consiliul a discutat și situația postului din Slobozia, care a cerut o amânare a termenului de intrare în emisie.
„La Slatina este o chestiune obiectivă. A decedat proprietarul, iar în urma succesiunii este un alt proprietar al spaţiului care nu-şi doreşte o colaborare în sensul în care stabilisem cu fostul proprietar. Ăsta este motivul pentru care am solicitat amânarea”, a mai spus reprezentantul televiziunii.

Articole asemănătoare
Cerșetorie digitală. TikTok și agențiile afiliate exploatează refugiații sirieni
Dezinformarea rusă continuă să se răspândească în Europa, în ciuda sancțiunilor
Parlamentul European a adoptat noi reguli pentru transparentizarea publicității politice
Twitter, criticată de branduri din cauza conturilor care promovează pornografia infantilă
Banca Centrală din India vrea să interzică criptomonedele