Editiadedimineata.ro | STUDIU: Persoanele infectate pentru a doua oară cu COVID-19 nu au mai răspândit virusul
Cercetătorii din Coreea au descoperit pe un eșantion de 285 de oameni care s-au reinfectat cu SARS-CoV-2, că aceştia nu au mai răspândit infecţia, arată Editiadedimineata.ro, citând descopera.ro.
Pacienții numiți „re-pozitivi” nu au răspândit nicio infecţie persistentă, iar probele de virus colectate de la aceştia nu au putut fi multiplicate în cultură, ceea ce înseamnă că pacienţii eliminau particule de virus neinfecţioase sau moarte.
Citiți mai multe pe Editiadedimineata.ro

Articole asemănătoare
Polițistul otrăvit cu Novichok în cazul Skripal dă în judecată instituția pentru care a lucrat
Olguța Vasilescu despre Klaus Iohannis: „Ca neamţ, să vorbeşti de gazare, trebuie să ai mult curaj”
Un nou set de legi va pune cheile Internetului în mâinile politicienilor americani
Elon Musk vrea să facă butonul de edit disponibil pentru toți utilizatorii Twitter
Rețeaua de dezinformare a lui Georgescu o acuză pe Ursula von der Leyen de anularea alegerilor