Editiadedimineata.ro: Premieră în România. Institutul Național ”Matei Balș” are în dotare un aparat care depistează COVID-19
La Institutului Național de Boli Infecțioase Prof. „Matei Balș” din Capitală a ajuns primul computer tomograf care depistează pe loc COVID-19, conform Editiadedimineata.ro.
Directorul Institutului, Adrian Streinu Cercel, a declarat că noul computer tomograf este util pentru screening și reduce mult timpul în care se ia decizia terapeutică.
Citiți mai multe pe Editiadedimineata.ro

Articole asemănătoare
Twitter testează o funcție similară cu reacțiile video de pe TikTok
Ce s-a întâmplat la audierea TikTok în Parlamentul European
Revine Deutsche Welle în Ungaria? Presa maghiară susține că radiodifuzorul german va începe curând noi producții
Vicepreședintele EA susține că termenul ”gamer” este învechit
Elon Musk vrea propria platformă de socializare. De ce nu este o idee bună