Editiadedimineata: Regina Elisabeta a II-a i-a eliminat pe prințul Andrew, Harry și Meghan Markle de pe site-ul familiei regale britanice
O decizie nu doar simbolică, ci și dureroasă, dar care era de așteptat, dat fiind contextul în care a fost luată.Regina Elisabeta a II-a a Marii Britanii a decis să-i elimine pe prinţul Andrew şi pe ducii de Sussex, prinţul Harry şi Meghan Markle, de pe site-ul familei regale, relatează Editiadedimineata.ro, citând ziarul spaniol La Vanguardia.
De când s-a făcut această modificare, site-ul Windsor oferă opţiunea de a accesa doar conturile reţelelor de socializare ale reginei (unde apar informaţii şi despre ceilalţi membri ai Casei Regale), ori site-urile Palatului Kensington şi Clarence House, dedicate ducilor de Cambridge, prinţului William şi soţiei sale Kate Middleton, şi respectiv prinţului Charles şi soţiei sale, Camila Parker-Bowles, ducesă de Cornwall.
Citiți mai multe pe Editiadedimineata.ro

Articole asemănătoare
Parteneriatul dintre Microsoft și OpenAI, examinat de UE din perspectiva legii antitrust
Începând de astăzi, toți cei care accesează Yahoo își cedează datele benevol către Verizon
Unde se va putea vedea dezbaterea prezidențială organizată de TVR
De ce cred susținătorii QAnon că Trump va redeveni președinte pe 4 martie
Dezinformarea despre schimbările climatice a crescut vertiginos pe Twitter