Editiadedimineata: Prima persoană reinfectată cu COVID-19 care a murit. Detalii despre structura genetică a virusului
O femeie în vârstă din Olanda a murit după ce a fost infectată cu COVID-19 pentru a doua oară, au raportat cercetătorii.
Este pentru prima dată când s-a raportat un deces prin reinfecție cu coronavirus.
Pacienta era o femeie în vârstă de 89 de ani, care era internată în spital și tratată de un tip rar de cancer al globulelor albe din sânge.
Citiți mai multe pe Editiadedimineata.ro.

Articole asemănătoare
Date personale: Căsuțele prebifate în formulare nu înseamnă acord
CNA cataloghează demersul AUR anti-presă drept „o încercare de intimidare a jurnaliștilor”
Comisia Europeană ar putea sancționa rețelele de socializare pentru nerespectarea codului de conduită privind dezinformarea
Twitter a participat la un exercițiu al UE împotriva dezinformării ruse
Consiliul televiziunii publice a decis: TVR Cultural și TVR Info revin pe micile ecrane