Navalnîi: Doar 46 dintre cei mai bogați 200 de ruși au fost sancționați “Nu mi se pare un război total împotriva oligarhilor“
Lipsa sancțiunilor occidentale sistematice împotriva oligarhilor ruși l-a enervat pe disidentul Aleksei Navalnîi, care a denunțat acest lucru, relatează Editiadedimineata.ro, citind The Moscow Times.
Într-un mesaj plin de exemple publicat pe rețelele sale de socializare, el spune că doar 46 dintre cei mai bogați 200 de ruși, conform clasamentului revistei Forbes, sunt în prezent supuși sancțiunilor americane, europene sau britanice.
„Personal, nu prea mi se pare un război total împotriva oligarhilor lui Putin” a comentat Navalnîi.
Citiți mai multe AICI.

Articole asemănătoare
Gabriela Firea cere Comitetului pentru Situații de Urgentă închiderea școlilor și a grădinițelor în cazul unei epidemii
Cum a arătat dezinformarea rusă în 2022
Facebook vine cu altă schimbare anti-fake news. Afectați ar putea fi publisherii mici
TikTok cumpără publicitate TV de peste două milioane de dolari pe fondul discuției despre interzicere
Serialul-fenomen Adolescence va fi prezentat în școlile din Marea Britanie