Panică la sediul Facebook. Doi angajați au fost transportați de urgență la spital
Angajații Faceboook au avut parte de momente de panică, după ce patru clădiri din complex au fost evacuate de urgentă.
Motivul a fost intrarea in contact a doi angajați de la sortarea corespondentei cu un gaz care ar fi fost identificat ca fiind sarin, o substanță extrem de periculoasa, conform Digi.
Deși cele doua persoane vătămate nu prezintă simptome sau reacții adverse, ele au fost duse la spital.
Alerta a fost data de un sistem de scanare a substanțelor periculoase. Gazul s-ar fi aflat într-un colet.
După ce autoritățile au făcut o serie de verificări, s-a putut relua activitatea – însă doar in 3 din cele 4 corpuri ale complexului.

Articole asemănătoare
Știa Facebook de implicarea Rusiei în politica americană de mai mult timp?
NPR, noua țintă a lui Elon Musk. Instituția a fost etichetată ca fiind ”controlată de stat”
Fake newsuri despre firme occidentale din Ucraina, răspândite pe site-uri britanice false
Televiziunea națională daneză, criticată pentru un program de copii cu un bărbat cu un penis uriaș
Atacurile Turciei asupra kurzilor, urmări dramatice: un jurnalist, omorât în timpul bombardamentelor