Editiadedimineata: Prima persoană reinfectată cu COVID-19 care a murit. Detalii despre structura genetică a virusului
O femeie în vârstă din Olanda a murit după ce a fost infectată cu COVID-19 pentru a doua oară, au raportat cercetătorii.
Este pentru prima dată când s-a raportat un deces prin reinfecție cu coronavirus.
Pacienta era o femeie în vârstă de 89 de ani, care era internată în spital și tratată de un tip rar de cancer al globulelor albe din sânge.
Citiți mai multe pe Editiadedimineata.ro.

Articole asemănătoare
Facebook, dată în judecată de o firmă media rusă
Americanii sunt divizați în ceea ce privește conflictul dintre Ucraina și Rusia
Delir propagandistic al Rusiei, după incidentul de la Ambasada din București: „A comis acest act sub influența unei explozii de isterie anti-rusă”
Ce cuvinte au căutat românii pe Google în 2020
Editiadedimineata: Capitala, lovită de noi restricții dure: restaurantele, teatrele, cinematografele și sălile de spectacole se închid. E obligatorie purtarea măștii în zona școlilor