 
			Mesajul ”M**e PSD” a apărut pe aplicația Waze
UPDATE 16:43
Numele utilizatorului ce a creat mesajul a fost aflat, și nu este la primul gest de acest fel: textul anti-PSD ar mai fi apărut pe Waze în zona Suceava, informează Hotnews.ro.
––––––––––––––––––––––––––
Mesajul ce a devenit celebru datorită plăcuțelor suedeze ale unui român, ”M*ie PSD”, a apărut iar.
De data aceasta, textul a putut fi observat de către utilizatorii aplicației Waze pe harta de navigare rutieră, sub forma unei păduri la intrarea în municipiul Iași. Unul dintre editorii aplicației a afirmat că mesajul nu mai poate fi văzut, întrucât acesta a fost deja șters, conform Hotnews.ro.

Hărțile GPS din Waze pot fi editate de utilizatori, iar apoi aprobate/moderate de un editor cu un rang mai înalt. Cu toate astea, dacă un utilizator a mai editat locuri pe hartă (minim 10), iar toate au fost aprobate, acesta va putea adăuga elemente noi fără aprobare.

Articole asemănătoare
Trecutul pro-Kremlin al lui Pavel Durov, noua ”armă politică” a lui George Simion
Editiadedimineata: Importul de laptopuri, maxim istoric în UE. România, pe primul loc
Facebook blochează în mod disproporționat reclamele axate pe sănătatea femeilor
Editiadedimineata: Avertizare de călătorie de la un stat UE. Românii trebuie să intre în carantină 14 zile sau să prezinte rezultatul unui test COVID-19
Planul Meta de a lansa o criptomonedă s-a năruit